معرفی یکصدا

یکصدا به شما کمک میکند که بتوانید با درست کردن یک لیست شعار از پیش معین شده، در هنگام شعار دادن بین جمعیت هماهنگی ایجاد کنید. این ابزار بطور گسترده و با موفقیت در تجمعات خارج از ایران مورد استفاده قرار گرفته است.

برای نمونه این لیست را ببینید. همه کسانی که این این صفحه وب را باز کنند بطور همزمان یک شعار را برای تکرار روی صفحه می‌بینند. هر شعار برای مدت زمان مشخصی نمایش داده می‌شود و سپس شعار بعدی بطور خودکار ظاهر می‌شود.

یکصدا برای نمایش لیست شعارها احتیاجی به اتصال اینترنتی یا وی پی ان ندارد. فقط کافیست یک بار صفحه نمایش شعار را در زمان ارتباط با اینترنت آزاد باز کنید و پس از آن می‌توانید صفحه را در پس زمینه باز بگذارید تا شعارها بدون هرگونه اتصال بعدی به اینترنت نمایش داده شوند. یکصدا چه برای ساختن و مدیریت کردن لیست شعار و چه برای نمایش آن هیچ نوع اطلاعات شخصی از شما دریافت یا نگهداری نمی‌کند.

یکصدا امکان درست کردن دو نوع لیست شعار را فراهم می‌کند. لیست با شعارهای ثابت (مثل این) که در آن هر شعار برای مدت معینی نمایش داده می‌شود و لیست با شعارهای زمانبندی شده (مثل این) که در آن شعارها و عبارات بصورت زمانبندی شده (شبیه کارائوکی) ظاهر می‌شوند.

درست کردن لیست با شعارهای ثابت آسان‌تر است. لیست ساده برای زمانی مناسب است که گروه در کنار هم و در یک محل قرار دارند. در این حالت اعضای گروه می‌توانند با شنیدن صدای یکدیگر یا لیدرها هماهنگ شوند.

لیست با شعارهای زمانبندی شده برای جمع‌های بزرگتر یا پراکنده مناسب است، مانند شعارهای شبانه از پنجره‌ی خانه‌ها یا تجمعات محله محور. برای ساختن لیست زمانبندی شده باید عبارات را یکبار بدقت زمانبندی کنید.

ایجاد لیست جدید فقط یکبار توسط هماهنگ کننده جمع انجام می‌شود و پس از آن عنوان لیست بین افراد شرکت کننده در تجمع پخش می‌شود. لیست شعارها در آینده و ضمن حفظ عنوان لیست قابل ویرایش خواهد بود.

شعارها می‌توانند به هر زبانی وارد شوند. حتی می‌توانید از اموجی‌هایی مثل 👏 🦶 برای هماهنگ کردن دست زدن یا کوبیدن پا در هنگام شعار دهی یا عناوین ثابت (کلمات سبز رنگ) برای هماهنگی گروه‌ها استفاده کنید.

نمونه هیز تویی هرزه تویی با گروه زنان و مردان

مراحل ساخت لیست شعار

مراحل ساخت شعار به این شرح است:

۱- در قدم اول لیست شعارهای مورد توافق گروه خود را آماده کنید.

۲- برای لیست خود یک اسم انگلیسی کوتاه انتخاب کنید. این اسم در آدرس صفحه ای که برای نمایش شعارها درست می‌شود نمایان میشود مثال:http://yekseda.org/slogans/mylist. نام لیست میتواند مربوط به یک تجمع خاص باشد (مثال berlin-nov-19) یا یک نام ثابت برای گروه شما باشد (مثال nazi-abad). در صورت امکان بهتر است از یک نام ثابت کوتاه استفاده کنید که بتوانید آن را به راحتی و برای یکبار در بین شرکت کنندگان پخش کنید. در آینده می‌توانید شعارهای لیست را بروز رسانی کنید.

۳- در قدم بعدی نوع لیست شعار را انتخاب می‌کنید. یکصدا امکان درست کردن دو نوع لیست شعار را فراهم می‌کند. لیست با شعارهای ثابت (مثل این) که در آن هر شعار برای مدت معینی نمایش داده می‌شود و لیست با شعارهای زمانبندی شده (مثل این) که در آن شعارها و عبارات بصورت زمانبندی شده (شبیه کارائوکی) ظاهر می‌شوند. درست کردن لیست با شعارهای ثابت آسان‌تر است. لیست ساده برای زمانی مناسب است که گروه در کنار هم و در یک محل قرار دارند. در این حالت اعضای گروه می‌توانند با شنیدن صدای یکدیگر یا لیدرها هماهنگ شوند. لیست با شعارهای زمانبندی شده برای جمع‌های بزرگتر یا پراکنده مناسب است، مانند شعارهای شبانه از پنجره‌ی خانه‌ها یا تجمعات محله محور. برای ساختن لیست زمانبندی شده باید عبارات را یکبار بدقت زمانبندی کنید.

۴- برای لیست زمانبندی شده تعداد تکرار و برای لیست ثابت مدت زمان تکرار هر شعار را مشخص می‌کنید.

۵- در آخرین قدم شعارها را یکی یکی وارد می‌کنید.

ساخت شعارهای زمانبندی شده

شعارهای زمانبندی شده از ترکیب سه بخش شامل ۱) عبارت‌های پویا، ۲)عبارت‌های ثابت یا عنوان و ۳) سکوت تشکیل می‌شوند.

عبارت‌های پویا

۱) عبارت پویا که شامل بخشی از شعار و مدت زمان نمایش آن بخش به میلی ثانیه می‌باشد. به طور معمول این زمان عددی بین ۵۰۰ تا ۳۰۰۰ میلی‌ثانیه خواهد بود. مثال زیر را ببینید:

help image 1

این شعار از دو عبارت پویا تشکیل شده است:

۱)‌ قسم به خون یاران=۲۰۰۰

۲) ایستاده‌ایم تا پایان=۲۰۰۰

در هنگام نمایش عبارت «قسم به خون یاران» برای مدت ۲۰۰۰ میلی ثانیه (دو ثانیه) روشن می‌شود و بلافاصله عبارت «ایستاده‌ایم تا پایان» برای دو ثانیه‌ی دیگر روشن می‌شود. به این ترتیب شعار دهندگان با حفظ ضرب آهنگ دو ثانیه‌ای شعار را تکرار می‌کنند. همانطور که در مثال دیده می‌شود در هنگام وارد کردن متن شعار تمام عبارات در یک سطر و بصورت پشت سرهم وارد می‌شود و با استفاده از علامت مساوی بعد از هر عبارت یک یا چند کلمه‌ای مدت زمان روشن شدن (های لایت) کل عبارت تعیین می‌شود. به یک مثال دیگر توجه کنید:

help image 2

این نمونه شامل سه عبارت پویاست:

WOMAN, = 500 (ms)

LIFE, = 500 (ms)

FREEDOM = (1000 ms)

۲) عبارت‌های ثابت یا عنوان

عبارات ثابت به رنگ سبز و به صورت ثابت در متن شعار ظاهر می‌شوند و برای عناوینی که در هنگام شعار دادن تکرار نمی‌شوند استفاده می‌شود. در متن عبارات ثابت می‌توانید از اموجی‌ها هم استفاده کنید. مثلا:

help image 3

برای اضافه کردن عبارات ثابت کافی است مدت زمان نمایش متن را برابر صفر میلی ثانیه وارد کنید. مانند: «📣لیدر:=۰»

۳) سکوت برای تاخیر انداختن بین زمان هایلایت شدن بخش‌های شعار که ممکن است برای تنفس شعار دهندگان یا تنظیم ضرب آهنگ شعار لازم باشد، یک عبارت با متنی که فقط شامل علامت «~» است وارد کنید. مثلا عبارت «~=۳۰۰» به میزان ۳۰۰ میلی‌ثانیه زمان خالی به متن شعار اضافه می‌کند. در صورت تمایل بجای علامت «~» می‌توانید از یک عبارت خالی نیز استفاده کنید(مانند «=۳۰۰»).

help image 4

به این ترتیب یک شعار با ترکیب دلخواه انواع عبارات بالا ساخته می‌شود.

help image 5

توجه کنید که شما می‌توانید متن شعار را به همراه اطلاعات زمانبندی که بعد از علامت مساوی ظاهرمی‌شود بطور مستقیم وارد کنید. ارقام زمانبندی میتوانند به فارسی یا انگلیسی و متن شعار به هر زبانی وارد شوند. ضمنا حساسیتی در مورد فواصل خالی بین کلمات و یا بعد و قبل علامت مساوی وجود ندارد.

علاوه براین می‌توانید از کلیدهایی که برای اضافه کردن انواع عبارات یا شعارهای نمونه هستند برای ورود اطلاعات استفاده کنید.

help image 6